PAMIĘTAJMY: JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI!::Zapraszamy do przeglądania zakładki "Galeria".::SZKOŁA POSIADA CERTYFIKAT "SZKOŁY NIEPODLEGOLEJ"::Planowane na 25 marca zebranie z Rodzicami nie odbędzie się.::O nowym terminie zebrania powiadomimy w osobnym komunikacie!::Trwamy w akcji #zostanwdomu!

Szkolne Koło Naukowe Zielarskie

PROJEKT CONCORDIA
ROK SZKOLNY 2019/2020 – I PÓŁROCZE

SZKOLNE ZIELARSKIE KOŁO NAUKOWE

MARTA JAROSZEK-MAŁECKA - prowadząca zajęcia

ZAJĘCIA w I półroczu: PONIEDZIAŁEIK 14.35-15.20

Szkolne Zielarskie Koło Naukowe

Podczas zajęć Szkolnego Zielarskiego Koła Naukowego uczniowie poznają podstawy ogrodnictwa, działanie popularnych ziół, nauczą się zasad prowadzenia upraw ziół, ich zbioru i przetwarzania. Utrwalą zasady zdrowego odżywiania oraz zasady segregowania odpadów i kompostowania substancji organicznych.

Uczestnicy będą wysiewać nasiona m.in. kwiatów jadalnych, mięty, melisy, bazylii, lawendy, kocimiętki. Założą uprawę Smart Garden pod lampą ledową.

Efektem końcowym projektu ma być zielnik oraz makieta segregacji odpadów. Uczestnicy zapraszają również na degustację uprawianych ziół.

Zajęcia powadzone są w ramach projektu „Edukacja nam niestraszna” fundacji Concordia przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

Szkolne Zielarskie Koło Naukowe

STRACHUCZNIAKI