PAMIĘTAJMY: JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI!::Zapraszamy do przeglądania zakładki "Galeria".

04 grudnia 2017 22:04 | Aktualności

Najaktywniejsze Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody w województwie zachodniopomorskim w roku szkolnym 2016/2017.

1 grudnia 2017r.w Szczecinie odbyło się podsumowanie XXXVII konkursu na  „Najaktywniejsze Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody  w województwie zachodniopomorskim” w roku szkolnym 2016/2017.

Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w kategorii : szkoły podstawowe przyznał pierwsze miejsce dla Szkoły Podstawowej  w Strachocinie.

Komisja konkursowa szczególną uwagę zwracała na następujące elementy:

Atrakcyjność metod i form pracy z dziećmi i środowiskiem lokalnym.

Prowadzenie badań i obserwacji w terenie lub szkole.

Pielęgnację ogrodów szkolnych, kącików zieleni, szkolnych ostoi przyrody.

Działania na rzecz ochrony środowiska w szkole i domu.

Upowszechnianie zasad zdrowego stylu życia.

Współpracę ze środowiskiem lokalnym.

Koło LOP w Strachocinie, którego opiekunem jest nauczycielka przyrody Marta Jaroszek-Małecka, już po raz trzeci otrzymało pierwszą lokatę. To szczególne wyróżnienie przyznano nam za różnorodność form pracy opartych na bezpośrednim kontakcie z przyrodą, przeprowadzanie cyklicznych akcji                              i konkursów proekologicznych, opiekę nad Parkiem Ostoja Przyrody, organizację wystawy interaktywnej „Wokół wody i przyrody” oraz promowanie obserwacji  i eksperymentów przyrodniczych. Władze wojewódzkie LOP podkreśliły, że wyróżnione szkoły otrzymują nagrody za całokształt działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego w najbliższym regionie, wielkie zaangażowanie w różne akcje uczniów i nauczycieli oraz szeroką promocję swojej pracy w lokalnym środowisku.

Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie  w prace na rzecz środowiska przyrodniczego.

Zdjęcia:

fio